Plus Energia - sprzedaż i dystrybucja energii

Zielona energia w innowacyjnym modelu EaaS cz.2

W naszej poprzedniej publikacji po krótce przedstawiliśmy Państwu czym jest Energy as a Service, jako przykład usługi proponowanej przez naszą firmę oraz dającej możliwość zmniejszenia, lub nie ponoszenia bezpośrednich kosztów zielonej rewolucji.

Nasza usługa to efekt pracy naszych ekspertów, bazującej nie tylko na wiedzy eksperckiej, ale przede wszystkim wieloletniej współpracy z naszymi klientami.

Energy as a Service to połączenie kilku usług w jedno, końcowe rozwiązanie. Jedną z nich jest PPA – Power Purchase Agreement. W Plus Energia naszym klientom oferujemy 3 modele zakupu energii w formule Corporate PPA (czy cPPA).

Istnieje możliwość zastosowania 3 modeli cPPA:

PPA OPARTY NA FIZYCZNEJ DOSTAWIE ENERGII

 W tym modelu zawierana jest umowa pomiędzy odbiorcą i wytwórcą. W większości przypadków odbiorca nie ma możliwości ani zdolności do zarządzania odbiorem energii oraz wykonywania usług bilansowania, dlatego wykonamy wszystko to za klientów.

FINANSOWY PPA

Ten rodzaj kontraktu nie wymaga faktycznych połączeń pomiędzy klientem (odbiorcą) a wytwórcą energii. Jako firma odpowiadamy za model zarządzania, zarówno w zakresie rozliczeń według ustalonych stawek z wytwórcą energii, jak i w rozliczeniu po rynkowych stawkach odbiorcy tej energii.

LINIA BEZPOŚREDNIA

Jest najprostszą formą tzw. fizycznego PPA , gdzie wytwórca i odbiorca wykorzystują prywatną linię bezpośrednią, łączącą instalację wytwórcy z przedsiębiorstwem odbiorcy, nie angażując w to operatora sieci dystrybucyjnej lub przesyłowej.

Dzięki tym i wielu innym rozwiązaniom, jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom nie tylko oszczędności, ale i bezpieczeństwo. Plus Energia to stabilny partner biznesowy, który dba o to, aby nasi klienci świadomie i optymalnie podejmowali decyzje w zakresie zielonej rewolucji.

Plus Energia oferuje możliwość wybudowania własnego źródła energii oraz generowania oszczędności w ramach stałych opłat miesięcznych. Takie rozwiązanie zapewni naszym klientom nie tylko zieloną energią, ale i ochronę przed ewentualnymi podwyżkami cen energii elektrycznej na rynku.

Jak zacząć?

Każdy udany biznes, ma swój początek w rozmowie. Spotkanie jest niezbędne w celu określenia realnych potrzeb i możliwości, a kolejnym krokiem jest wizja lokalna, po której ustalamy kluczowe parametry, takie jak: oczekiwany okres zwrotu oraz możliwa cena sprzedaży energii.

Zapraszamy do współpracy już dzisiaj!

Logo plusenergia

Adres spółki

Plus Energia sp. z o.o.
Grochowska 312,
03-839 Warszawa

Rzetelna firma

Dane kontaktowe

Kontakt w godzinach 8:00 - 16:30

© 2021 Plus Energia, poznaj naszą politykę prywatności.