Plus Energia - sprzedaż i dystrybucja energii

Zielona energia w innowacyjnym modelu EaaS

Na polskim rynku energii od kilku lat obserwujemy ciągły wzrost cen.

Rozwój technologiczny i zwiększony nacisk na zrównoważony rozwój jest powodem powstawania nowych modeli biznesowych, również w szeroko rozumianej energetyce. 

Dotychczas klienci mogli kupować energię negocjując standardową formę kontraktu, która z czasem ewaluowała w ciekawe rozwiązania, jak:

  • zakup transz
  • rozliczenie po rynku spotowym

Następnie nieśmiało zaczęły pojawiać się rozwiązania oparte o model PPA – power purchase agreement, czyli kontrakty na zakup energii elektrycznej (100% zielonej w bezpośredniej relacji z wytwórcą). Niemniej, rozwój technologii wytwórczych oraz rosnące koszty dystrybucji zmuszają klientów do szukania oszczędności, z wykorzystaniem budowy własnych źródeł.

Energy as a Service to przykład usługi, która przez Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej, określana jest jako najbardziej innowacyjna. Dlaczego?

W tym modelu klient nie inwestuje własnych środków, a korzysta z dobrodziejstwa instalacji w 100% tzn. zachowuje autokonsumpcje dla dystrybucji i w zależności od formy rozliczenia – również dla energii czynnej.

Czy to się opłaca? Zobaczmy na konkretnym przykładzie, który zrealizowaliśmy.

Moc instalacji / zużycie roczneWydatki roczne na energię z uwzględnieniem dystrybucji (koszt energii czynnej 1050 zł)Wydatki roczne na energię z uwzględnieniem dystrybucji (koszt energii 793 zł)
300 kW / 450MWh530 675 zł445 534 zł

Plus Energia oferuje możliwość wybudowania własnego źródła energii oraz generowania oszczędności w ramach stałych opłat miesięcznych. Takie rozwiązanie zapewni naszym klientom nie tylko zieloną energią, ale i ochronę przed ewentualnymi podwyżkami cen energii elektrycznej na rynku.

Dzięki Energy-as-a-service klienci mogą również przekierować zasoby CAPEX do krytycznych obszarów działalności i zrealizować potencjalne natychmiastowe przepływy pieniężne i pozabilansowe traktowanie transakcji.

Co jeszcze determinuje atrakcyjność oferty?

Energy as a Service to innowacyjny model biznesowy, w którym firma dostarcza nie tylko energię elektryczną, ale także usługi powiązane: od doradztwa po instalację systemu, od oprogramowania monitorującego po oprogramowanie do kontroli zużycia. Dla tego modelu, instalacja jest narzędziem do wywiązania się z kontraktu – w przypadku wyboru mało znanego dostawcy i problemów z instalacją, w konsekwencji zmuszeni bylibyśmy do zakupu brakującej energii z giełdy…po 1050 zł / MWh albo i więcej. Stąd, cały proces jest przez nas nadzorowany i to my odpowiadamy za jakość poczynionych wyborów.

Jak zacząć?

Każdy udany biznes, ma swój początek w rozmowie. Spotkanie jest niezbędne w celu określenia realnych potrzeb i możliwości, a kolejnym krokiem jest wizja lokalna. Po niej siadamy do stołu, ustalając kluczowe parametry takie jak: oczekiwany okres zwrotu i cena sprzedaży energii.

Dodatkowo – Plus Energia jako koncesjonowany sprzedawca również zapewnia bilansowanie i dostępność energii niezbędnej do pokrycia zużycia, w okresach kiedy PV nie generuje energii. Zapraszamy do współpracy już dzisiaj!

Logo plusenergia

Adres spółki

Plus Energia sp. z o.o.
Grochowska 312,
03-839 Warszawa

Rzetelna firma

Dane kontaktowe

Kontakt w godzinach 8:00 - 16:30

© 2021 Plus Energia, poznaj naszą politykę prywatności.