Plus Energia - sprzedaż i dystrybucja energii

Wirtualny najemca, czyli w pigułce o modelu OSDn.

Kolejki najemców mających wątpliwości co do wyboru sprzedawcy energii elektrycznej?

Godziny poświęcone na refakturowanie kosztów energii?

Opóźnienia w płatnościach i zajmujące czas procedury windykacji najemców?

Brzmi znajomo? Wielu managerów boryka się z tymi problemami na co dzień. Temat kontraktacji energii elektrycznej oraz rozliczeń z najemcami spędza obecnie sen z powiek niejednemu managerowi.

Kontynuując serię naszych porad o czym powinien pamiętać dobry manager, chcielibyśmy w tym artykule przybliżyć Model OSDn, który może być doskonałym remedium na ww. problemy, a dodatkowo generuje zyski z infrastruktury energetycznej.

Brzmi dobrze? Czytajcie dalej 😊

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia: czym jest umowa kompleksowa na energię elektryczną?

Otóż reguluje ona zarówno sprzedaż jak i dystrybucję energii elektrycznej.  O tym, że możemy zmienić sprzedawcę energii aktywni uczestnicy rynku wiedzą doskonale, ale wiedza o tym, że możemy zmienić dystrybutora nie jest już tak powszechna.

Plus Energia jest koncesjonowanym dystrybutorem i sprzedawcą energii elektrycznej, dzięki temu może stać się lokalnym dystrybutorem w budynku. W modelu OSDn, Plus Energia dzierżawi sieć elektroenergetyczną w obiekcie, stając się lokalnym dystrybutorem i sprzedawcą, podpisującym umowy z każdym z najemców. W konsekwencji rozliczamy ich bezpośrednio, a Państwo zyskujecie czas, który dotychczas musieliście poświęcić na refakturowanie kosztów energii i windykacje najemców. Dodatkową zaletą jest to, że nie musicie angażować swoich środków finansowych na pokrycie kosztów energii w całym budynku, a jedynie opłacacie rachunki za zużycie w przestrzeni tzw. części wspólnych. Przy obecnych kosztach energii elektrycznej – poprawiacie dzięki temu także „cash-flow” nieruchomości.

W modelu tym, zgodnie z zasadą TPA (Third Part Access) najemcy mają również prawo do samodzielnego, indywidualnego wyboru i zmiany sprzedawcy. Z Państwa barków zostaje więc zdjęty ciężar wyboru sprzedawcy i stawiania czoła presji i roszczeniom ze strony najemców.

Model OSDn wraz z licznymi udogodnieniami, o których wyżej, wprowadza do Państwa nieruchomości również „nowego najemcę” – bez konieczności rozbudowywania budynku. Plus Energia dzierżawiąc sieć elektroenergetyczną w obiekcie, wypłaca właścicielowi z tego tytułu czynsz dzierżawy. Zwiększa się więc wartość nieruchomości. Takim sposobem sieć elektroenergetyczna zamiast źródłem trosk, może stać się dodatkowym źródłem dochodu. W tym modelu każdy licznik traktowany jest jako osobne PPE, w pewien sposób ogranicza to więc ryzyko zamknięcia obiektu w przypadku ograniczeń mocy.

Jako lokalny dystrybutor Plus Energia bierze odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie sieci elektroenergetycznej budynku, a właściciel obiektu może cieszyć się niższymi kosztami dotyczącymi jej utrzymania i prac modernizacyjnych.

Plus Energia przeprowadza klienta przez cały proces i formalności wdrożenia modelu OSDn w jego obiekcie, który standardowo trwa ok. 18 miesięcy.

Podsumowując:

Wybierając model OSDn, zyskują Państwo partnera, który w transparentny sposób pozwala uzyskać wymierne korzyści z sieci elektroenergetycznej, kompleksowo zajmując się tematem energii elektrycznej w obiekcie. Jest to szczególnie ważne w czasach, kiedy temat energii jest tak niepewny, zmiany na rynku są szalenie dynamicznie, a ceny energii spędzają sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy.

Liczymy na to, że powyższe informacje spotkały się z Państwa zainteresowaniem i zapraszamy oczywiście do bezpośredniego kontaktu, w celu omówienia możliwości i uszycia rozwiązania na miarę Państwa potrzeb!

Logo plusenergia

Adres spółki

Plus Energia sp. z o.o.
Grochowska 312,
03-839 Warszawa

Rzetelna firma

Dane kontaktowe

Kontakt w godzinach 8:00 - 16:30

© 2021 Plus Energia, poznaj naszą politykę prywatności.