Plus Energia - sprzedaż i dystrybucja energii

Krajowy Plan Odbudowy a energetyka

W dniu 3 maja KPO został wysłany do Unii Europejskiej. Znaczna część planu została poświęcona na zagadnienia energetyczne: „Czyste powietrze”, efektywność energetyczną i OZE. Pierwsza wersja planu została wysłana do UE w lutym br., po konsultacjach oraz dużym poszerzeniu o konieczne wg. Brukseli zmiany oraz doprecyzowaniu została zaakceptowana finalna wersja przez koalicję partii politycznych a następni wysłana do Unii.

Jedno z założeń planu to to, że „w 2030 r. co trzecia wytworzona jednostka energii elektrycznej będzie pochodziła ze źródeł odnawialnych”. Do osiągnięcia tego celu ma zostać rozwinięta energetyka wiatrowa (dofinansowania na nią są przewidziane na lata 2024-25) oraz energetyka słoneczna. Możemy spodziewać się również rozbudowy i dużych inwestycji w infrastrukturę przesyłową czy w tworzenie zaawansowanych technologicznie magazynów energii.

Aż 3,25 mld euro funduszy z części pożyczkowej ma zostać przeznaczone na morską energetykę wiatrową, której efekt ma się przełożyć na 1500 MW nowych mocy. „Budowa infrastruktury offshore” ma zabudżetowane 437 mln euro. Fundusze te mają zostać wykorzystane na porty w Gdyni, Ustce i Łebie.

„Czyste Powietrze” wraz z poprawą efektywności energetycznej ma pójść w części do osób najuboższych aby wspierać realizacje i programy proekologiczne. Tutaj pojawiają się też plany wycofywania paliw stałych w gospodarstwach.

Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji jak KPO wpłynie na rynek nieruchomości komercyjnych i czy czekają nas zmiany, które szczególnie mogę być odczuwalne w przypadku starszych budynków

Logo plusenergia

Adres spółki

Plus Energia sp. z o.o.
Grochowska 312,
03-839 Warszawa

Rzetelna firma

Dane kontaktowe

Kontakt w godzinach 8:00 - 16:30

© 2021 Plus Energia, poznaj naszą politykę prywatności.