Plus Energia - sprzedaż i dystrybucja energii

Firmowe plany noworoczne. Idzie nowe – idzie „lepsze”? 

Witajcie w nowym 2022 roku! Wszyscy wiemy, że wraz z nadejściem nowego roku, każdy z nas, zarówno na płaszczyźnie prywatnej jak i zawodowej, planuje jakieś zmiany, innowacje i stawia sobie nowe cele. Plus Energia również nie spoczywa na laurach. Obecna sytuacja sprawia, że przytoczone w tytule powiedzenie „idzie nowe – idzie lepsze” nie do końca odzwierciedla sytuację i zmiany na rynku energetycznym. Plus Energia nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, które pomogą naszym klientom złagodzić skutki obecnej sytuacji i szykujących się zmian, w konsekwencji wdrożenia “Fit for 55”. 

Główny cel, jaki postawiliśmy sobie na 2022 rok, to kontynuowanie działań na rzecz zwiększenia świadomości, dotyczącej skutków wdrożenia pakietu klimatycznego w Europie i edukacja nt. rozwiązań, które przyczynią się do neutralizacji postępującej dekarbonizacji. Mamy nadzieję, że w 2022 roku będziemy w stanie rozwiązać wiele problemów związanych z efektywnym zakupem energii oraz jej optymalnym zużyciem.  

Buckminster Fulle,  amerykańskikonstruktor, architekt, kartograf i filozof, powiedział kiedyś coś, co bardzo pasuje do dzisiejszych czasów:    

„Nigdy nie zmieniasz rzeczy, walcząc z istniejącą rzeczywistością. Aby coś zmienić, zbuduj nowy model, który sprawi, że ​​istniejący model stanie się przestarzały” 

Jak bardzo wydaje się to prawdziwe w kontekście sytuacji jaką na rynku energii elektrycznej z niepokojem obserwujemy. Nasz kraj oparty jest na produkcji energii elektrycznej z węgla, a presja na emisję CO2 nie maleje. Wzrosty cen są pewne i staną się naszą codziennością. Walka z tym byłaby „walką z wiatrakami”. Jednak, jako Plus Energia, możemy pokazać, że da się inaczej – świata nie zmienimy, ale pokażemy nową drogę do lepszej przyszłości. W związku z tym planujemy w 2022 roku postawić na kontraktowanie, w jak największej ilości, energii pochodzącej z odnawialnych źródeł, w imię hasła „Zielona transformacja z Plusem”, którego jesteśmy autorem.  

Nasi klienci będą mogli liczyć na pełne wsparcie w kwestiach reorganizacji dotychczasowego ładu energetycznego panującego w ich obiektach. Będziemy szukać nowych pomysłów i rozwiązań pomagających ograniczyć zużycie energii. Jednym z kroków na tej drodze są audyty energetyczne, których jesteśmy wykonawcą, a które pozwalają na wygenerowanie oszczędności poprzez wprowadzenie indywidualnych i dedykowanych dla klienta zmian.  

Mamy również na celu szukać rozwiązań dla klientów, kompensujących drastyczny wzrost cen energii. 

„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”  

Albert Einstein wyprzedził czasy mówiąc te słowa, czy może jego słowa są po prostu ponadczasowe? Myśląc cały czas nurtem „może się zmieni?”, „może ceny spadną?”, „może będzie lepiej?” robimy podstawowe błędy, w tym czekamy na kontraktowanie energii na kolejne lata do ostatniej chwili, po to żeby kupić ją na końcu nawet kilka razy drożej. Musimy pamiętać o tym, że: 

„Świat, jaki stworzyliśmy, jest procesem naszego myślenia. I nie można go zmienić bez zmiany naszego myślenia”

– Albert Einstein 

Jeśli chcemy, żeby coś się zmieniło – sami musimy się zmienić, a dokładnie sposób w jaki myślimy i w jaki działamy.  

Team Plus Energii w 2022 roku stawia na: 

  • Świadomość 
  • Zmianę 
  • Kreatywność 
  • I odpowiedzialność  

Dzięki tym cechom jesteśmy w stanie sprostać dzisiejszym czasom, niwelować skutki obecnych, rynkowych anomalii oraz pomóc naszym Klientom w przebrnięciu przez nadchodzący czas, dedykując dla nich spersonalizowane rozwiązania.  

„Sami musimy stać się zmianą, do której dążymy w świecie”  

– Gandhi 

Logo plusenergia

Adres spółki

Plus Energia sp. z o.o.
Grochowska 312,
03-839 Warszawa

Rzetelna firma

Dane kontaktowe

Kontakt w godzinach 8:00 - 16:30

© 2021 Plus Energia, poznaj naszą politykę prywatności.